• Naším cílem je

  respektování svobodné volby klienta

 • Naším cílem je

  ochrana a respektování lidských práv klienta

 • Naším cílem je

  poskytování kvalitní a profesionální rehabilitační péče

 • Naším cílem je

  nejvyšší kvalita poskytovaných služeb

Vánoční punč - 20. prosince 2021

21.12.2021
V čase před čtvrtou a zároveň poslední adventní nedělí si naši klienti sedli k horkému vánočnímu punči, aby si připomněli čas se zimní a vánoční tématikou. K poslechu hrály oblíbené koledy a klienti si s chutí zanotovali. Hravé dopoledne rychle uběhlo, vánoční punč náramně chutnal a už se všichni zase těší na další předvánoční přípravy.  
GALERIE punč

Návštěva Sv. Mikuláše - 6. prosince 2021

6.12.2021
Každým rokem počátkem prosince, a to přesně šestého, nás navštívil Sv. Mikuláš s doprovodem, který přinesl pro naše klienty drobné dárečky, jež rozdával anděl. S klienty, kteří se shromáždili v jídelně našeho Domova si popovídali o tradici Sv. Mikuláše, o přípravách na vánoční svátky, ale také o čase adventním. Dopoledne velmi rychle uběhlo a tak se můžeme zase těšit na Mikuláše příští rok. 
 
GALERIE Mikuláš

O včelách, medu a medovině - 23. listopadu 2021

23.11.2021
Přesto, že je za námi polovina listopadu a včeličky jsou již zazimovány, tak jsme si udělali v rámci aktivizačních činností posezení s povídáním o včelách, jejich chovu, jejich užitku a také o jejich produktech, které vytvářejí a které jsou tolik prospěšné pro lidský organismus. Samozřejmě nemohla chybět ochutnávka několika druhů medu a také sladké medoviny, byť byla s malinkým množstvím alkoholu. U této besedy, do které se aktivně zapojili naši klienti, si ještě upekli a ozdobili medové perníčky, jak vidíte na fotografiích. Předvánoční atmosféru navíc podpořily reprodukované vánoční koledy, které si všichni s chutí zazpívali.
 
GALERIE o medu ...

Beseda s knihovnicí - 5. října 2021

7.10.2021
Na besedu u knížky jsme pozvali knihovnici z místní ropické knihovny paní Ing. Marii Zientkovou. Paní knihovnice si speciálně pro naše klienty připravila besedu o spisovatelce Vlastě Javořičské, která žila mezi léty 1890 až 1979, která byla zaměřená na milostné příběhy z venkova.
Paní knihovnice velmi poutavě a erudovaně povyprávěla o jejím životě a díle a také předvedla několik úryvků z prózy paní spisovatelky. Úterní dopoledne při dezertu, kávě či čaje a především u knížky se velmi vydařilo. Už teď se všichni těší na příští besedu.

Opékání párků - 16. září 2021

17.9.2021
Letošní opékání párků naši klienti společně s personálem Domova stihli téměř za pět minut dvanáct. Vlastní příprava k opékání začala kolem 15. hodiny. Bylo krásné a poslední teplé slunečné odpoledne. Nejdříve se podával domácí koláč s čajem či kávou. U té příležitosti jsme mezi naše klienty pozvali dvojici muzikantů s akordeonem a vozembouchem. Zábava se náramně rozběhla, pánové střídali písničky s mluvenými vtipy a historkami.

Borůvkový den - 2. září 2021

2.9.2021
Tentokrát jsme si připravili u nás borůvkový den. K tradiční dobré kávě obohacené šlehačkou či ovocnému čaji byly podávány samé dobroty. Všichni jsme se posadili k připravenému a nazdobenému stolu. Na přípitek se podávalo domácí borůvkové víno, čerstvě upečený borůvkový koláč. Nakonec jsme si smlsli na borůvkové panna cotě. Dopoledne s kávou a dobrotami rychle uběhlo, a tak nám nezbývá nic než se těšit na další akci, které připravují pracovnice sociálního úseku.
 
GALERIE borůvkový den

Posezení "U Parduby - 19. srpna 2021

19.8.2021
Hřejivé sluníčko ve čtvrteční dopoledne zastihlo skupinu našich klientů na posezení v nedaleké restauraci "U Parduby". Nejdříve však bylo nutno zdolat  a přejít přes přechod frekventované mezinárodní silnice. Ačkoliv většina našich klientů potřebuje k pohybu a mobilitě vozíček, tak za pomoci našich ošetřovatelek a sociálních pracovnic se zdárně všichni dostali na místo do venkovní zahrádky restaurace.

Oslava 90. narozenin - 11. července 2021

12.7.2021
V neděli 11. července oslavil nádherné životní jubilem náš milý klient pan Gustav. U mužů se smí prozradit věk, a tak 90. narozeniny pana Gustava začaly přípitkem a blahopřáními od zaměstnanců. Naše básnířka, klientka paní Marie se jako obvykle nenechala zahanbit a složila trefnou báseň panu Gustavovi. S gratulacemi a s hromovým "Sto lat" se připojili i přítomní klienti a zaměstnanci.

Dopoledne u kávy a s kuželkami - 9. července 2021

9.7.2021
Dnešní dopoledne jsme u kávy a poháru v rámci pohybových aktivit trochu i sportovali. Klienti si to rozdali v kuželkách a že bylo o zábavu i sportovní zápolení postaráno, dokladují i snímky. V nádherném letním počasí si všichni s velkou chutí zakouleli...a kdo vyhrál? No, přece všichni !!!
 
GALERIE kuželky

Zahrádka paní Jiřinky - 2. července 2021

2.7.2021
Naše klientka paní Jiřinka už od mládí miluje zahrádku a práci na ní. Proto se rozhodla si založit mini zahrádku i v našem zařízení. Na fotografiích poznáte, jak zahrádka na jaře vznikala a jak se ji daří nyní. Daří se zahrádce velmi dobře, to je patrné z fotografií a na nich je i vidět, jakou má ze své práce radost i paní Jiřinka.... 
 
GALERIE zahrádka paní Jiřinky

Růžová kavárnička - 23. června 2021

23.6.2021
Dnešní dopoledne si klienti našeho Domova zpříjemnili posezením v "Růžové kavárničce". Protože v těchto parných letních dnech zrovna nevyšlo počasí, tak se kavárnička neuskutečnila venku pod pergolou, ale v jídelně. To vůbec nikomu nevadilo. Ba naopak. Při reprodukované hudbě hosté kavárničky byli obslouženi našimi pracovnicemi ze sociálního úseku.

Bylinková zahrádka - 28. května 2021

13.5.2021
Hned druhý den po posezení u vaječiny se některé naše klientky ihned daly do práce při přípravě a založení Bylinkové zahrádky. Paní Jířinka s paní Marií  se pustily do sadby sazenic v připraveném truhlíku. Pomáhala jim při tom naše sociální pracovnice paní  Anděla. Nyní už si lze jenom přát, aby svítilo sluníčko a občas to zalil déšť a nebo konvice s vodou v rukou klientů.
 
GALERIE zahrádka