• Naším cílem je

  respektování svobodné volby klienta

 • Naším cílem je

  ochrana a respektování lidských práv klienta

 • Naším cílem je

  poskytování kvalitní a profesionální rehabilitační péče

 • Naším cílem je

  nejvyšší kvalita poskytovaných služeb

Velikonoční výstava v CSS Český Těšín

16.4.2019
Naši zaměstnanci přijali pozvání na Velikonoční výstavu do Domova pro seniory Centra sociálních služeb v Českém Těšíně. Během dopoledne si prohlédli výrobky uživatelů tamního Domova a protože to byla výstava prodejní, tak si zakoupili některé z výrobků připomínajících dobu Velikonoční.

VELIKONOČNÍ VÝSTAVA - 12. dubna 2019

12.4.2019
Každoročně, vždy v poslední pátek před Velikonocemi pořádá náš Dům Sv. Josefa tradiční Velikonoční výstavu. Nejinak tomu bylo i letos. Všichni naši pracovníci se podíleli na přípravách i samotném průběhu výstavy. O vystavované výrobky se postarali naši klienti společně s pracovnicemi sociálního úseku.

NÁVŠTĚVA "U PERNÍKÁŘKY" - 4. dubna 2019

4.4.2019
V krásném čtvrtečním dopoledni jsme navštívili v blízkém Českém Těšíně provozovnu U PERNÍKÁŘKY.  Naši klienti byli spolu s doprovázejícími pracovníky pozváni na tradiční "perníkovou" Velikonoční výstavu. Hned u vchodu nás uvítala  majitelka a vedoucí v jedné osobě paní Pavlína. Po krátkém uvítání a seznámení se začátky činnosti a současným provozem jsme se vrhli do prohlídky celé výstavy.

SPOLEČNÝ WORKSHOP - 12. března 2019

12.3.2019
Pozvánku z Centra sociálních služeb Českého Těšína  na SPOLEČNÝ WORKSHOP jsme přijali velmi rádi. Z naší strany se workshopu zúčastnily dvě klientky společně s vedoucí sociálního úseku a aktivizační sociální pracovnicí. Tématem dopoledního posezení při kávě či čaji byly ruční práce spojené s ukázkami různých technik počínaje barvením, lepením, skládáním, pletením a mnohým dalším.

OSLAVA MDŽ V DOMĚ SV. JOSEFA - 8. března 2019

8.3.2019
Oslava svátku Mezinárodního dne žen proběhla i v našem Domě Sv. Josefa. Protože jsme rozvinuli výbornou spolupráci s Hypermarketem TESCO z Frýdku - Místku, tak našim seniorkám i pracovnicím přišly poblahopřát i vedoucí pracovnice právě ze zmiňovaného hypermarketu. Z rukou manažérek Tesco obdržely seniorky krásné jarní kytičky narcisů a také sladkou pozornost ve formě bonboniéry. Rovněž i pracovnice, které byly na směně obdržely také krásné kytičky i sladkosti.

NÁVŠTĚVA DPS HELIOS V HAVÍŘOVĚ - 1. března 2019

1.3.2019
Domov pro seniory HELIOS v Havířově slaví v těchto dnech 10. výročí otevření. I zástupci Domu Sv. Josefa přijali pozvání k oslavě tohoto jubilea. Celou akci začala píseň od Whitney Houston, kterou krásně zazpívala jedna z aktivizačních pracovnic. Zahajovací řeč si vzal pan ředitel, který všechny přivítal a stručně seznámil s historií i současností Domova Helios.

NÁVŠTĚVA DPS VESNA V ORLOVÉ - 21. února 2019

21.2.2019
Představitelé Domova pro seniory Vesna z Orlové nás pozvali na MASOPUST. Paní ředitelka uvítala hosty z Města Orlová,  z několika jiných Domovů a také z jiných organizací. Tohoto masopustního veselí se zúčastnila i delegace z našeho Domova. Z naší strany to byla první návštěva Vesny tohoto druhu. Po bohatém kulturním programu zůstala chvíle na vzájemnou výměnu zkušeností s pořádáním takových akcí a také i zkušeností z provozu obou zařízení.  Věříme, že také zaměstnanci Domova Vesna společně se svými klienty navštíví náš Dům Sv. Josefa při podobné příležitosti.
 
GALERIE Masopust ve Vesně


VALENTÝNSKÝ PLES - 14.února 2019

14.2.2019
Letošní ples našich seniorů bychom mohli nazvat tři v jednom. Ples se konal přesně na datum Sv. Valentýna, to je 14. února. Takže Valentýnský ples. V našem zařízení je už tradicí, že je to poslední ples před dobou postní, tedy Ostatkový ples. A protože ho naši klienti a zaměstnanci pojali i s maskami a různými doplňky, tak by mohly u nás proběhnout i Šibřinky. Každý si mohl vybrat to svoje. Všechny tyto názvy měly jednu společnou vlastnost, a to výbornou zábavu s vynikající náladou.

EXKURZE VE SPOLEČNOSTI PRO NORTH CZECH, A.S. - 7. února 2019

7.2.2019
V mrazivém, ale krásně slunečném únorovém čtvrtku, naši klienti společně s doprovodem pracovnic sociálního úseku a pana ředitele navštívili akciovou společnost Pro North Czech, a. s. v Třinci. Po srdečném přivítání ředitelem společnosti panem Ing. Czeslawem Kurou, PhD., MBA jsme byli seznámeni s výrobním programem firmy, jakož i s počátky zrodu firmy a jejím současným provozem.

PĚVECKÝ SBOR SCEAV

4.1.2019
Hned po Novém roce nás navštívil pěvecký Sbor Slezské církve evangelické z nedalekých Nebor. Z jejich širokého repertoáru jsme si poslechli některé vánoční koledy, některé sakrální písně au některých jsme si společně zazpívali. Odpoledne se moc vydařilo a velmi rychle nám čas utekl. Než jsme se nadáli, byl již podvečer a kuchaři nám chystali večeři. Takový vstup do Nového roku se nám líbí.