• Naším cílem je

  respektování svobodné volby klienta

 • Naším cílem je

  ochrana a respektování lidských práv klienta

 • Naším cílem je

  poskytování kvalitní a profesionální rehabilitační péče

 • Naším cílem je

  nejvyšší kvalita poskytovaných služeb

Beseda s knihovnicí - 5. října 2021

7.10.2021
Na besedu u knížky jsme pozvali knihovnici z místní ropické knihovny paní Ing. Marii Zientkovou. Paní knihovnice si speciálně pro naše klienty připravila besedu o spisovatelce Vlastě Javořičské, která žila mezi léty 1890 až 1979, která byla zaměřená na milostné příběhy z venkova.
Paní knihovnice velmi poutavě a erudovaně povyprávěla o jejím životě a díle a také předvedla několik úryvků z prózy paní spisovatelky. Úterní dopoledne při dezertu, kávě či čaje a především u knížky se velmi vydařilo. Už teď se všichni těší na příští besedu.

Opékání párků - 16. září 2021

17.9.2021
Letošní opékání párků naši klienti společně s personálem Domova stihli téměř za pět minut dvanáct. Vlastní příprava k opékání začala kolem 15. hodiny. Bylo krásné a poslední teplé slunečné odpoledne. Nejdříve se podával domácí koláč s čajem či kávou. U té příležitosti jsme mezi naše klienty pozvali dvojici muzikantů s akordeonem a vozembouchem. Zábava se náramně rozběhla, pánové střídali písničky s mluvenými vtipy a historkami.

Borůvkový den - 2. září 2021

2.9.2021
Tentokrát jsme si připravili u nás borůvkový den. K tradiční dobré kávě obohacené šlehačkou či ovocnému čaji byly podávány samé dobroty. Všichni jsme se posadili k připravenému a nazdobenému stolu. Na přípitek se podávalo domácí borůvkové víno, čerstvě upečený borůvkový koláč. Nakonec jsme si smlsli na borůvkové panna cotě. Dopoledne s kávou a dobrotami rychle uběhlo, a tak nám nezbývá nic než se těšit na další akci, které připravují pracovnice sociálního úseku.
 
GALERIE borůvkový den

Posezení "U Parduby - 19. srpna 2021

19.8.2021
Hřejivé sluníčko ve čtvrteční dopoledne zastihlo skupinu našich klientů na posezení v nedaleké restauraci "U Parduby". Nejdříve však bylo nutno zdolat  a přejít přes přechod frekventované mezinárodní silnice. Ačkoliv většina našich klientů potřebuje k pohybu a mobilitě vozíček, tak za pomoci našich ošetřovatelek a sociálních pracovnic se zdárně všichni dostali na místo do venkovní zahrádky restaurace.

Oslava 90. narozenin - 11. července 2021

12.7.2021
V neděli 11. července oslavil nádherné životní jubilem náš milý klient pan Gustav. U mužů se smí prozradit věk, a tak 90. narozeniny pana Gustava začaly přípitkem a blahopřáními od zaměstnanců. Naše básnířka, klientka paní Marie se jako obvykle nenechala zahanbit a složila trefnou báseň panu Gustavovi. S gratulacemi a s hromovým "Sto lat" se připojili i přítomní klienti a zaměstnanci.

Dopoledne u kávy a s kuželkami - 9. července 2021

9.7.2021
Dnešní dopoledne jsme u kávy a poháru v rámci pohybových aktivit trochu i sportovali. Klienti si to rozdali v kuželkách a že bylo o zábavu i sportovní zápolení postaráno, dokladují i snímky. V nádherném letním počasí si všichni s velkou chutí zakouleli...a kdo vyhrál? No, přece všichni !!!
 
GALERIE kuželky

Zahrádka paní Jiřinky - 2. července 2021

2.7.2021
Naše klientka paní Jiřinka už od mládí miluje zahrádku a práci na ní. Proto se rozhodla si založit mini zahrádku i v našem zařízení. Na fotografiích poznáte, jak zahrádka na jaře vznikala a jak se ji daří nyní. Daří se zahrádce velmi dobře, to je patrné z fotografií a na nich je i vidět, jakou má ze své práce radost i paní Jiřinka.... 
 
GALERIE zahrádka paní Jiřinky

Růžová kavárnička - 23. června 2021

23.6.2021
Dnešní dopoledne si klienti našeho Domova zpříjemnili posezením v "Růžové kavárničce". Protože v těchto parných letních dnech zrovna nevyšlo počasí, tak se kavárnička neuskutečnila venku pod pergolou, ale v jídelně. To vůbec nikomu nevadilo. Ba naopak. Při reprodukované hudbě hosté kavárničky byli obslouženi našimi pracovnicemi ze sociálního úseku.

NÁVŠTĚVY NAŠEHO DOMOVA POVOLENY

17.5.2021
                  OD 17. KVĚTNA JSOU OPĚT POVOLENY NÁVŠTĚVY KE KLIENTŮM                                                                           DLE PROVOZNÍCH PODMÍNEK DOMOVA 

Ke klientům jsou povoleny návštěvy od pondělí do pátku v době od 10.00 do 16.00 hodin v počtu 2 osob plus děti.
V sobotu a neděli v době od 13.00 do 16.00 hodin v počtu 2 osob + děti
Vstup do budovy je povolen pouze hlavním vchodem.
Každý návštěvník musí mít na ústech a nose RESPIRÁTOR typu FFP2 nebo KN95, (jiná ochrana obličeje není přípustná), povinen si vydezinfikovat ruce připravenou dezinfekcí a písemně nebo zprávou SMS prokázat, případně očkovacím průkazem, že je testován NEGATIVNĚ potvrzením:
PCR testem ne starším 7 dní,
antigenním testem ne starším72 hodin,
potvrzením o prodělaném onemocnění Covid-19 ne starším 180 dnů,
potvrzením o prvním očkování starším 22-ti dnů, ale ne více než 90 dní
a nebo certifikátem o očkování starším 22 dnů ale ne více než 9 měsíců, pokud byla aplikována druhá dávka očkování.

     
Testování osob na místě přímo v Domově se neprovádí z provozních důvodů.
Nejbližší nemocnice, která provádí antigenní a PCR testy, je nemocnice v Třinci, nemocnice
v Českém Těšíně, nemocnice ve Frýdku -Místku, nemocnice v Havířově. V těchto zařízeních se testy provádějí bez nutnosti předchozí rezervace
Bližší informace na číslech telefonů: 558 761 564 nebo 558 761 562 
 
Žádáme o dodržování výše uvedených pokynů a děkujeme za pochopení.


 

Bylinková zahrádka - 28. května 2021

13.5.2021
Hned druhý den po posezení u vaječiny se některé naše klientky ihned daly do práce při přípravě a založení Bylinkové zahrádky. Paní Jířinka s paní Marií  se pustily do sadby sazenic v připraveném truhlíku. Pomáhala jim při tom naše sociální pracovnice paní  Anděla. Nyní už si lze jenom přát, aby svítilo sluníčko a občas to zalil déšť a nebo konvice s vodou v rukou klientů.
 
GALERIE zahrádka

Smažení vaječiny - 27.května 2021

12.5.2021
Tradičnímu smažení vaječiny nepřálo počasí. Sluníčko na chvíli vykouklo zpoza mraků, ale k jarnímu teplému počasí to bylo opravdu daleko. Posezení nakonec proběhlo v teploučku v jídelně. Zahájení bylo netradiční a to proto, že se oslavily narozeniny paní Aurélie, která se stala naší klientkou den předtím. Takže i taková uvítací oslava.

Den matek - 11. května 2021

11.5.2021
Každou druhou neděli v měsíci květnu všichni oslavují svátek všech maminek, a to Den matek. Nejinak tomu bylo i v našem Domově. Svátek jsme společně oslavili až v úterý 11. května za přítomnosti většiny našich klientek. Oslavy se zúčastnili i tři naši klienti mužského osazenstva, kteří také přispěchali s blahopřáním.