• Naším cílem je

  respektování svobodné volby klienta

 • Naším cílem je

  ochrana a respektování lidských práv klienta

 • Naším cílem je

  poskytování kvalitní a profesionální rehabilitační péče

 • Naším cílem je

  nejvyšší kvalita poskytovaných služeb

POSEZENÍ U KNÍŽKY - 18. března 2019

Stalo se moc hezkou tradicí, že nás v rámci Dobrovolnictví navštívila opět paní Marie, místní knihovnice z Ropice. Tentokrát společně s našimi klienty si předčítali z knížek místních autorů. S některými slezskými básníky nebo spisovateli a jejich díly se většina našich klientů setkala úplně poprvé a s velkým zájmem si poslechli úryvky z jednotlivých knih.. Dopoledne u knížek uteklo jako voda, a tak se zase můžeme těšit na další pokračování.
 
GALERIE POSEZENÍ U KNÍŽKY

 

NOVÁ DOBROVOLNICE U NÁS - 15. března 2019

Přesně v polovině března se našim klientům přišla představit nová pracovnice v dobrovolnictví paní Veronika. My ji známe již z dřívějška, neboť našemu zařízení věnovala elektronickou lupu, kterou naši klienti, ale i zaměstnanci hojně využívají. Hned na úvod se setkala s našimi klienty v kulturní místnosti, kde už chystají o dotvářejí první výrobky na připravovanou Velikonoční výstavu. Také jim přinesla rodinnou stolní hru, za což velmi pěkně děkujeme. Závěrem našim klientům řekla pár hřejivých slov a již nyní se těšíme na její první oficiální setkání s našimi klienty v rámci dobrovolnické činnosti. 
 
GALERIE NOVÁ DOBROVOLNICE p. VERONIKA


DOBROVOLNICE U NÁS - 4. ledna. 2019

V pátek nás navštívila naše dobrovolnice Libuška a společně se třemi kolegyněmi z Charitního centra a při harmonice a hezkém slovu poseděly celé dopoledne s našimi klienty v kapli. Mezi zpívanými vánočními koledami proběhly rovněž některé modlitby.  Rovněž si všichni vzájemně popřáli do nového roku 2019 vše hezké a hlavně zdraví a také se navzájem podělili o dojmy z prožitých vánočních svátků, ať již doma u svých blízkých anebo v našem Domově. Dopoledne bylo zakončeno další z vánočních koled. 
 

Dobrovolnická činnost květen - prosinec 2019

Od měsíce května až do konce roku pravidelně měsíčně do našeho zařízení docházely paní Libuše a paní Veronika s předem připravenými tématy za našimi klienty. Cestovatelské zážitky s poznáváním světových metropolí nám přibližovala paní Veronika a paní Libuše se s našimi klienty pravidelně zabývala otázkou víry a výkladu slova z Bible.
Za celoroční dobrovolnickou činnost oběma srdečně děkujeme.