• Naším cílem je

  respektování svobodné volby klienta

 • Naším cílem je

  ochrana a respektování lidských práv klienta

 • Naším cílem je

  poskytování kvalitní a profesionální rehabilitační péče

 • Naším cílem je

  nejvyšší kvalita poskytovaných služeb

VÁNOČNÍ PUNČ - 21. prosince 2018

21.12.2018
Páteční dopoledne si naši klienti zkrátili čekání na vánoční svátky zdobením stromečku. A při této příležitosti si poslechli a zazpívali známé vánoční koledy, ale i koledy z našeho kraje v našem nářečí. Naše paní aktivizační uvařila společně s kuchařkami báječný vánoční punč, který všichni společně popíjeli a netrpělivě očekávali na rozdělování dárečků.

PF 2019

17.12.2018
                               Kolektiv vedení a pracovníků Domu Sv. Josefa přeje všem lidem dobré vůle klidné a pohodové prožití svátků vánočních a v novém roce 2019 hlavně pevné zdraví, šťastné první kroky, veselou mysl a hodně energie spojené s optimismem a Boží požehnání.

VÁNOČNÍ ZPÍVÁNÍ -17. prosince 2018

17.12.2018
Společného předvánočního zpívání s našimi klienty se ujali žáci Základní školy v Neborech. Po vzájemném uvítání si vzala zahajovací slovo paní ředitelka školy a nejdříve nám děti zazpívaly populární filmové a pohádkové písničky. Píseň "Malovaný džbánku" potom vystřídaly další. 

GODULAN -13. prosince 2018

17.12.2018
Pravidelným hostem před vánočními svátky je pěvecký soubor GODULAN z Ropice. Provedení všech písní, ať už lidových nebo vánočních koled, bylo jako vždy precizní a profesionální. Našim klientům se koncert velice líbil a také účinkující odměnili velkým potleskem.

SETKÁNÍ S MLADÝMI HASIČI - 7. prosince 2018

10.12.2018
Na závěr týdne navštívili náš Dům Sv. Josefa mladí hasiči z Dobrovolného hasičského sboru z Ropice. Velmi potěšující je to, že mladých hasičů je v jedné obci tak moc. Ze začátku hasiči v doprovodu dospělých kolegů prezentovali našim klientům základní postupy při hrozbě a ohrožení jejich bezpečnosti. Tím jsou základní telefonní čísla na složky integrovaného záchranného systému. 

PEČENÍ VÁNOČNÍHO CUKROVÍ - 5. prosince 2018

10.12.2018
V pravé Mikulášské náladě se naši klienti dali do práce a výsledkem bylo pečení vánočního cukroví. Pečení se zúčastnili všichni ti klienti, kteří mohli dát ruce k dílu.

VÁNOČNÍ VÝSTAVA KOMORNÍ LHOTKA - 1. prosince 2018

1.12.2018
Pravidelná vánoční výstava spolku Klíč z Komorní Lhotky úzce navazovala na naší výstavu z předešlého dne. Již třetím rokem se senioři našeho zařízení z Domu Sv. Josefa podíleli na výrobě vystavovaných předmětů a artefaktů. Dvoudenní výstavu přišli podpořit někteří zaměstnanci Domova, jakož i paní majitelka, paní ekonomka a pan ředitel.

VÁNOČNÍ VÝSTAVA U NÁS - 30. listopadu 2018

1.12.2018
Vánoční výstava v našem zařízení se pravidelně koná vždy v pátek před první adventní nedělí. Letos je to výroční výstava, neboť je pořádána již 10 let. Už od rána bylo vidět na všech zaměstnancích to pověstné napětí před každým zahájením takové akce.

VÁNOČNÍ VÝSTAVA v CSS - 29. listopadu 2018

29.11.2018
Každý rok, tedy i letos jsme byli pozváni na návštěvu Vánoční výstavy do Centra sociálních služeb v Českém Těšíně, která proběhla ve dnech 29. - 30. listopadu 2018 v tamním Domově pro seniory. Výstavu zahájil svým proslovem pan ředitel CSS a poté předal slovo paní starostce města Český Těšín, jež je zřizovatelem tohoto zařízení. Po kulturním programu klientů poté byla slavnostně přestřižena páska a výstava byla zahájená.

SETKÁNÍ S MANAŽERY TESCO - 14. listopadu 2018

14.11.2018
Na pozvání paní ředitelky Ivany Penkalové navštívili naši klienti společně s několika pracovníky našeho Domova v polovině listopadu Hypermarket TESCO ve Frýdku - Místku. Hned po příjezdu do velkoprodejny se nás ujala paní ředitelka společně s manažerkou obchodu paní Čubovou.

PODZIMNÍ BOHOSLUŽBA - 7. listopadu 2018

7.11.2018
Se začátkem listopadu se opět konala tradiční bohoslužba v Kapli našeho zařízení. Kněz páter Adrian cerebroval mši Svatou u příležitosti Památky zesnulých. Mše Svaté se hojně zúčastňují nejen naši klienti, ale také jejich rodinní příslušníci nebo samotní zaměstnanci jako doprovod imobilních klientů.

OLYMPIÁDA - 12. října 2018

15.10.2018
V rámci týdne sociálních služeb v České republice od 8. do 12.října naše zařízení uspořádalo v pátek 12. října DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ  v Domě Sv. Josefa. Při této příležitosti proběhla i OLYMPIÁDA SENIORŮ v netradičních disciplinách. Této akce se zúčastnily dva pozvané týmy seniorů, a to z Centra sociálních služeb Český Těšín a tým seniorů z Bystřice z Domova seniorů. K nim se připojily dva domácí týmy seniorů