• Naším cílem je

  respektování svobodné volby klienta

 • Naším cílem je

  ochrana a respektování lidských práv klienta

 • Naším cílem je

  poskytování kvalitní a profesionální rehabilitační péče

 • Naším cílem je

  nejvyšší kvalita poskytovaných služeb

Pěvecký sbor Godulan

20.12.2022
Po dvou letech do našeho Domova opět zavítal pěvecký sbor GODULAN - ROPICA, pod vedením prof. Alojzy Suchánka.

Legendy a pověsti o Těšínském Slezsku

5.12.2022
Na konci listopadu přijala naše pozvání paní knihovnice Ing. Marie Zientková, která si tentokrát pro nás  připravila besedu o legendách a pověstech, které se vážou k Těšínskému Slezsku. 

Výstava 22. listopadu 2022

23.11.2022
 Po dlouhých dvou letech jsme opět mohli konečně a bez jakéhokoliv omezení uspořádat Vánoční výstavu, která v našem Domově tradičně probíhala každý rok.

Hravé dopoledne 6. října 2022

10.10.2022
V rámci týdne sociálních služeb proběhlo v našem domově v minulém týdnu „Hravé dopoledne". Klienti si v jeho průběhu měli možnost procvičit paměť formou skládání puzzlí, dřevěných vkládaček s obrázky a také prověřit motoriku házením míčků do figuríny šaška.Zároveň jsme také oslavili narozeniny jedné z našich klientek, a to úctyhodných 85 let, proto nechybělo ani sladké občerstvení ve formě zákusku ke kávě, či čaji. Dá se říct, že pořád platí staré dobré pořekadlo „Kdo si hraje, nezlobí" ????    
 
GALERIE Hravé dopoledne 6. října 2022

Tradiční opékání párků 29. září 2022

30.9.2022
Tradiční opékání párků bylo letos ohroženo nestálým počasím, které se nakonec umoudřilo a dokonce vysvitlo i sluníčko. Klienti poseděli jak pod pergolou, tak v jídelně, kde byl pro ně připraven program složený z písniček, vtipů a zajímavostí, týkajících se měsíce září. Ke svačince se podávala výborná domácí bublanina s ovocem, která navnadila naše chuťové buňky na pozdější pečený páreček. Zábava i posezení se všem líbilo a v příštím roce si tuto akci určitě zopakujeme. 
GALERIE Opékání párků 29. září 2022

Procházka po okolí 15. a 21.7.2022

18.7.2022
Při krásném  dopolední jsme se vydali s klienty Domova na procházku po okolí naší obce. 

Někteří z nás se prošli až k zámku Ropice - je  to barokní zámek, který byl postaven kolem roku 1700 na místě renesanční tvrze. Obdivovali jsme krásné květiny před místním kostelem a letní sluníčko nás hřálo do obličeje.
Pak  všichni usedli ke stolům místní zahradní restaurace a vychutnali si skvělé kafíčko se sladkou Marlenkou. Několik pánů i dam si s potěšením objednali  studené čepované pivo. Nálada byla skvěla všichni  si ten krásný společný čas vychutnali. Bylo to moc fajn :-)
    
GALERIE Parduba 15.7.2022

     

Tradiční vaječina - 7. června

13.6.2022
V odpoledních hodinách se sešli klienti našeho Domova na zahradě pod pergolou, aby si poseděli při tradičním smažení vaječiny. Této příležitosti využila paní Terezka, která měla zrovna narozeniny a tak naše PSS přichystaly i malou zahradní slavnost právě na její počest. U skleničky vína za doprovodu nám dobře známých kamarádů si klienti zanotovali a rychle jim  uteklo čekání na chutnou svačinku.

Dopoledne s pěveckým souborem - 9. května

10.5.2022
Hned z kraje týdne v pondělí 9. května navštívili žáci českotěšínské základní školy s pěveckým souborem TRALLALA pod vedením paní učitelky Mgr. Beaty Brzóska. Při poslechu se leckterým klientům našeho Domova zaleskly oči a také úsměvy rozzářily jejich tváře. Krásné pěvecké představení skončilo, ale u všech zůstane hezká vzpomínka. Je milou povinností poděkovat paní učitelce za přípravu sboru a choreografii programu.
 
GALERIE Trallala

 

NÁVŠTĚVY NAŠICH KLIENTŮ BEZ OMEZENÍ

5.5.2022
S POTĚŠENÍM MŮŽEME OHLÁSIT, ŽE PO VÍCE NEŽ DVOU LETECH JSOU
 
NÁVŠTĚVY KLIENTŮ NAŠEHO DOMOVA POVOLENY OD 05. 05. 2022 BEZ OMEZENÍ.

Předvelikonoční pečení u písničky - 13. dubna

13.4.2022
Ve středu 13. dubna dopoledne naši klienti za pomoci a podpory našich aktivizačních a sociálních pracovnic připravovali k pečení tradiční a oblíbené "jidášky" a další cukroví s tématikou Velikonoc. Aby šla práce hezky od ruky, tak k této činnosti zahrál na svou kytaru a zazpíval pan Milan.

Pernikářka u nás v Domově - 14. března 2022

29.3.2022
V polovině března, kdy se ještě zima nechce vzdávat své vlády, pozvaly naše sociální pracovnice paní Pavlínu ze společnosti U Pernikářky z nedalekého Českého Těšína. Paní Pavlína nám přinesla ukázat vzorky a výrobky, které už připravovala a pekla na blížící se Velikonoční svátky. A tak jsme mohli vidět zajíčky, vajíčka, kuřátka, perníkové pomlázky a jiné sladké výrobky z pravého perníku.

Valentýnský ples - 16. února 2022

17.2.2022
Tradiční Valentýnský ples v našem Domově sice proběhl stále s opatřeními kvůli pandemické situaci, ale zato s vynikající náladou a pestrým programem. Po úvodním uvítání panem ředitelem a přípitku už následoval vlastní program. Naše sociální pracovnice Nela připravila krásnou valentýnskou tabuli s občerstvením a výzdobu sálu. Paní vedoucí Eli si připravila povídání o tom, proč se vlastně slaví svátek Svatého Valentýna, jeho vznik a historii.