• Naším cílem je

  respektování svobodné volby klienta

 • Naším cílem je

  ochrana a respektování lidských práv klienta

 • Naším cílem je

  poskytování kvalitní a profesionální rehabilitační péče

 • Naším cílem je

  nejvyšší kvalita poskytovaných služeb

OSLAVA SILVESTRA A PŘÍCHOD NOVÉHO ROKU 2021 - 31. prosince 2020

4.1.2021
Přivítání Nového roku 2021 připravili naši zaměstnanci tradičně na Silvestra, tedy v poslední den roku 2020. Naši klienti se aktivně podíleli na přípravách a také na občerstvení ve formě chlebíčků, jednohubek a přípravy stolů. Při hezké písničce byl připraven slavnostní přípitek, a potom silvestrovská večeře. Večer skončil v příjemné zábavě s očekáváním příchodu Nového roku.
 
GALERIE Silvestr

 

CANISTERAPIE - NÁŠ DOMOV NAVŠTÍVILI PEJSKOVÉ - 29. PROSINCE 2020

29.12.2020
Těsně před koncem roku náš Domov poctili návštěvou dva pejskové plemene Jack Russel a Čivava. Majitelkou je naše pracovnice paní Marcela. Pejskové byli velice hraví a přítulní, což se především líbilo našim klientům. Nejvíce radosti způsobili klientům, kteří již mají omezený pohyb a jsou upoutáni na lůžko. Neposední pejskové dokázali přivést některé klienty až k radostným slzám.
 
GALERIE canisterapie


VYCHÁZKY KLIENTŮ

22.12.2020
Od 16. prosince 2020 jsou dle nařízení vlády č. 1325 povoleny vycházky seniorů v pobytových službách.

VYCHÁZKY KLIENTŮ V NAŠEM DOMOVĚ

Nařízení vlády č. 1325 (uvedeno v minulém článku na webu) ze dne 14. prosince 2020 o vycházkách seniorů mimo areály domovů se ruší a je nahrazeno dodatkem "O změně krizového opatření."

Bohužel, tato změna neumožňuje našemu Domovu povolit vycházky klientům mimo areál zařízení z důvodu, že nedisponujeme náhradními prostorami pro karanténu klientů, kteří by se vraceli z vycházek od svých příbuzných. 

Podrobnosti se dočtete v níže uvedené příloze vlády ČR

Je nám to velmi líto, ale nemůžeme postupovat jinak, abychom ochránili všechny naše klienty od nákazy.
   
Bližší informace na telefonním čísle 558 761 564 a 558 761 563

VÁNOČNÍ PŘÍPRAVY

11.12.2020
Přípravy na oslavu svátků Vánočních probíhaly a stále probíhají v našem Domě Sv. Josefa bez ohledu na vážnost pandemické situace. Naši milí klienti se s vervou a úsilím vrhnuli na pečení vánočního cukroví. Že se to podařilo to dokládají fotografie. Hodně práce bylo třeba vynaložit na zdobení stromečků. V našem Domově máme hned tři stromečky a každý je v jiné barvě a v jiném provedení. To pracovní úsilí našich klientů bylo radostné. Vždyť se blíží Svátky narození Páně.

HRAVÉ DOPOLEDNE - 9. října 2020

1.10.2020
Naši klienti společně s pracovnicemí sociálního úseku a úseku přímé péče strávili dopoledne v prostorách jídelny, aby se zúčastnili "HRAVÉHO DOPOLEDNE". Připraveny byly pro ně různé soutěže na procvičování paměti, rozeznávání vůní, dovednostní soutěže a nechybělo ani malé občerstvení v podobě sladkého zákusku, kávy či čaje.

OPÉKÁNÍ PÁRKŮ - 30. září 2020

30.9.2020
Tradiční opékání párků se letos nemuselo vydařit kvůli deštivému a chladnému počasí. Ovšem našim klientům i pracovnicím v přímé péči a sociálního úseku to vůbec nevadilo a celé to opékací odpoledne se uskutečnilo v naší prostorné jídelně. Jako obvykle jsme začínali výborným domácím koláčem, který upekly paní kuchařky a výborným kafíčkem a čajem.

DOMOV V PONDĚLÍ 28. ZÁŘÍ UZAVŘEN !!!

25.9.2020
 
 DOMOV BUDE V PONDĚLÍ 28. ZÁŘÍ UZAVŘEN

Oznamujeme návštěvám a rodinným příslušníkům, že náš Domov pro seniory u Sv. Josefa bude, bohužel, na státní svátek v pondělí 28. září 2020 uzavřen. Nedovolí nám to krizový plán a personální zajištění s tím spojeno. V další pracovní dny bude Domov opět otevřen od 12.30 do 14.30 hodin. Děkuji za pochopení.

                                                                                                 
 Ing. Pavel Dyrčík, ředitel společnosti                  
 

CANISTERAPIE ??? - NÁŠ DOMOV NAVŠTÍVIL FARAO - 24. září 2020

24.9.2020
V rámci "amatérské" Canisterapie náš Domov u Sv. Josefa navštívil Farao Leon Koňakov. Ne, není to ruský kníže a ani dávný vládce egyptských říší. Je to pes, Leonberger.

PŘEDNÁŠKA O DŘEVĚNÝCH KOSTELÍCH V OKOLÍ - 26. srpna 2020

26.8.2020
Svoji návštěvou naše klienty dnes potěšil pan Jaromír Polášek ze Slezského muzea Frýdek - Místek. Aby si s nimi popovídal o historii dřevěných kostelů a kostelíčků v okolí, ve Slezsku, přilehlé Moravské části a také o dřevěných kostelích z druhé strany řeky Olše, z polského Slezska.

S KONĚM VE VÝTAHU - 31. července 2020

3.8.2020
V pátek nás v rámci hipoterapie navštívila klisnička Shetlandského ponyho Sofinka s majitelkou paní Gazdovou. Návštěva vyvolala obrovské nadšení z řad našich seniorů ale i zaměstnanců. Ochočený poník se nechal bez problémů kartáčovat, česat hřívu a to všechno za pamlsek v podobě granulí a jablíček. 

MŠE SVATÁ ZA UZDRAVENÍ VŠECH NEMOCNÝCH - 9. července 2020

9.7.2020
I přes tíživou situaci v našem Domově, který je vinou pandemie Covid-19 uzavřen, nás navštívil kněz páter Adrian, aby celebroval Mši Svatou.

Smažení vaječiny - 3. června 2020

3.6.2020
I v současné nelehké době nezapomínáme na naše tradice. A proto jsme se ve středu 3. 6. 2020 v odpoledních hodinách všichni sešli na smažení vaječiny. Bohužel, počasí nám příliš nepřálo a z toho důvodu jsme akci uskutečnili v jídelně ale vaječina , jak můžete vidět z fotek, se míchala za účasti pana správce a paní Marylky na venkovním ohništi. Aby nám při čekání nebyla dlouhá chvíle, dali jsme si společně na svačinu ořechový koláč, k tomu kávu nebo čaj a pan Jan se již tradičně ujal hry na akordeon. No a potom jsme již měli možnost ochutnat vynikající smaženici, která se letos opět povedla.
 
GALERIE Smažení vaječiny