• Naším cílem je

  respektování svobodné volby klienta

 • Naším cílem je

  ochrana a respektování lidských práv klienta

 • Naším cílem je

  poskytování kvalitní a profesionální rehabilitační péče

 • Naším cílem je

  nejvyšší kvalita poskytovaných služeb

BOHOSLUŽBA V KAPLI SV. JOSEFA - 7. srpna 2019

7.8.2019
V kapli Svatého Josefa v našem Domově opět po měsíci celebroval Mši Svatou kněz páter Adrian právě se vzpomínkou na život a činy Svatého Josefa. Kapli zaplnili do posledního místa klienti našeho Domova, ale i zaměstnanci, kteří doprovázejí klienty jako klíčoví pracovníci. Mše svatá je velmi oblíbenou činností v rámci aktivizace a také osobních pocitů a vnímání tohoto svátku našimi klienty. Mše Svatá je v našem Domově hojně navštěvována klienty bez rozdílů.    
GALERIE Bohoslužba
 

POSEZENÍ U PARDUBY - 4. července 2019

4.7.2019
Čtvrteční dopoledne na počátku července bylo stvořeno na krásnou procházku mimo areál našeho Domu Sv. Josefa. Klienti, kteří projevili ochotu si na takový výlet zajít a nebo zajet na vozíčku, se oblékli do svátečního a mohli společně s ošetřovatelkami vyrazit. No, nebylo to moc daleko. Stačilo přejít rušnou silnici a po dvěstě  metrech byli všichni na místě v zahrádce Restaurace U Parduby. Slečna servírka byla velmi ochotná, a tak nás rychle obsloužila.

NAŠE MOBILNÍ ZAHRÁDKA - 25.června 2019

25.6.2019
V rámci aktivizačních činností si naši klienti společně se sociální a aktivizační pracovnicí řekli, že v rámci pohybu na zdravém vzduchu vlastnoručně vyrobí "zahrádky na kolečkách". K výrobě stačilo několik vyřazených dřevěných palet, trochu hnědé barvy na dřevo, několik plastových koleček a hlavně šikovné ruce.

PETANQUE V BYSTŘICI - 21. června 2019

21.6.2019
Již potřetí za sebou jsme se zúčastnili "Mistrovství světa seniorů v petanque" v Domově Senior v Bystřici. V letošním roce si vzal pod patronát tuto akci pan starosta Bystřici a za vydatné finanční podpory Moravskoslezského kraje se mohl turnaj a především kulturní a doprovodný program pod názvem "Senioři dětem a děti seniorům", uskutečnit.

DIVADELNÍ LÉTO V TĚŠÍNĚ - 19. června 2019

20.6.2019
Na pozvání pana ředitele z Centra sociálních služeb z Českého Těšína jsme se divácky zúčastnili "Zahájení divadelní sezony" v tamním Domově pro seniory. Mezi hosty jsme viděli zástupce města Český Těšín v čele s paní starostkou, zástupce Domovů a sociálních služeb ze Slovenska, Polska a také z Havířova. Přítomni byli rovněž i zástupci z neziskové organizace ADRA.

SMAŽENÍ VAJEČINY - 13. června 2018

13.6.2019
V čase šesti týdnů po Velikonočních svátcích stalo se tradicí v našich krajích smažení vaječiny. Společně uctít tento zvyk přišli naši klienti a pracovníci pod pergolu na zahradě Domu Sv. Josefa. Nejdříve si všichni pochutnali na báječném koláči z dílny našich kuchařinek.

NÁVŠTĚVA TĚŠÍNSKÉHO DIVADLA - 30. května 2019

30.5.2019
V rámci zkvalitňování života uživatelů pobytových zařízení bylo i našemu Domovu nabídnuto prostřednictvím Moravskoslezského kraje shlédnout divadelní představení. Nakonec se všechno podařilo dojednat a naše dvě klientky za doprovodu aktivizační a sociální pracovnice shlédly muzikál s názvem Jedna noc na Karlštejně. 

VELIKONOČNÍ VÝSTAVA v CSS Český Těšín

16.4.2019
Naši zaměstnanci přijali pozvání na Velikonoční výstavu do Domova pro seniory Centra sociálních služeb v Českém Těšíně. Během dopoledne si prohlédli výrobky uživatelů tamního Domova a protože to byla výstava prodejní, tak si zakoupili některé z výrobků připomínajících dobu Velikonoční.

VELIKONOČNÍ VÝSTAVA - 12. dubna 2019

12.4.2019
Každoročně, vždy v poslední pátek před Velikonocemi pořádá náš Dům Sv. Josefa tradiční Velikonoční výstavu. Nejinak tomu bylo i letos. Všichni naši pracovníci se podíleli na přípravách i samotném průběhu výstavy. O vystavované výrobky se postarali naši klienti společně s pracovnicemi sociálního úseku.

NÁVŠTĚVA "U PERNÍKÁŘKY" - 4. dubna 2019

4.4.2019
V krásném čtvrtečním dopoledni jsme navštívili v blízkém Českém Těšíně provozovnu U PERNÍKÁŘKY.  Naši klienti byli spolu s doprovázejícími pracovníky pozváni na tradiční "perníkovou" Velikonoční výstavu. Hned u vchodu nás uvítala  majitelka a vedoucí v jedné osobě paní Pavlína. Po krátkém uvítání a seznámení se začátky činnosti a současným provozem jsme se vrhli do prohlídky celé výstavy.

SPOLEČNÝ WORKSHOP - 12. března 2019

12.3.2019
Pozvánku z Centra sociálních služeb Českého Těšína  na SPOLEČNÝ WORKSHOP jsme přijali velmi rádi. Z naší strany se workshopu zúčastnily dvě klientky společně s vedoucí sociálního úseku a aktivizační sociální pracovnicí. Tématem dopoledního posezení při kávě či čaji byly ruční práce spojené s ukázkami různých technik počínaje barvením, lepením, skládáním, pletením a mnohým dalším.

OSLAVA MDŽ V DOMĚ SV. JOSEFA - 8. března 2019

8.3.2019
Oslava svátku Mezinárodního dne žen proběhla i v našem Domě Sv. Josefa. Protože jsme rozvinuli výbornou spolupráci s Hypermarketem TESCO z Frýdku - Místku, tak našim seniorkám i pracovnicím přišly poblahopřát i vedoucí pracovnice právě ze zmiňovaného hypermarketu. Z rukou manažérek Tesco obdržely seniorky krásné jarní kytičky narcisů a také sladkou pozornost ve formě bonboniéry. Rovněž i pracovnice, které byly na směně obdržely také krásné kytičky i sladkosti.